חבילת צילום לחתונה – כמה צלמים אתם צריכים באירוע שלכם?

חבילת צילום לחתונה איך לבחור באמת צלמים לחתונה
תוכן עניינים

מתחתנים בקרוב? המון מזל טוב מאיתנו 🙂
אז לפני שנתחיל חשוב להגיד, זה לא בושה לבדוק ולהתייעץ, היום יותר ויותר זוגות לא יודעים כמה צלמים לקחת לחתונה שלהם, איזה חבילה מתאימה להם ולכן אם אתם לא בטוחים כמה צלמים אתם צריכים ביום החתונה ואיך לדעת שעשיתם בחירה נכונה של כמות הצלמים בצוות הצילום, אנחנו כאן בשביל להסביר ולעשות לכם סדר בנושא חבילת צילום לחתונה.

איך יודעים כמה צלמים לקחת במסגרת חבילת צילום לחתונה?

בראש ובראשונה, כמות הצלמים באירוע שלכם היא פקטור של גודל האירוע בחתונה וכמובן של כמות האורחים שמגיעים.

כלה רוקדת בחתונה

אם אתם מעריכים שעל החתונה שלכם יגיעו לכל היותר 150 מוזמנים, ההמלצה שלנו היא לסגור צלם סטילס 1 לחתונה (שאחראי על התמונות) ועוד צלם וידאו לחתונה. בדרך כלל בחתונות מהסוג הזה, אפשר לחסוך בצלם סטילס נוסף ולא צריך שני צלמים.

במידה ומדובר באירוע גדול יותר, עם כמות מוזמנים שנעה בין 150 מוזמנים ל-450 מוזמנים, נמליץ לכם לקחת צוות של 2 צלמי סטילס, כאשר צלם אחד מלווה אתכם מההכנות של האירוע ושלב ההתארגנות וצלם נוסף מצטרף בקבלת הפנים. באשר לצלם הוידאו, במקרים כאלה בהחלט כדאי לשקול הוספה של צלם וידאו נוסף משלב קבלת הפנים שיצטרף לצלם שליווה אתכם מההכנות.

עבור מחתונות גדולות יותר, עם מספר אורחים של 450 מוזמנים ומעלה, ההמלצה שלנו היא להעלות את כמות צלמי הסטילס ל3 חברי צוות ולא להתפשר על פחות מ-2 צלמי וידאו (אחד מההתארגנות ועוד צלם משעות הערב.

חתן וכלה ברחבת הריקודים

החשיבות של כמות הצלמים באירוע שלכם

בואו נבין רגע מה החשיבות של כמות הצלמים ולמה למעשה מדובר בהחלטה שיכולה להשפיע על כל האירוע שלכם. באופן כללי, צריך להבין שבשלב שבו מתחיל האירוע עצמו, השאיפה שלכם שצוות הצילום יתעד כמה שיותר דברים באירוע. זוגות רבים מחליטים לא לצאת אל קבלת הפנים (נרחיב על הנושא בכתבה אחרת) ולכן בחלק גדול מהאירוע הם אינם נמצאים. תפקיד הצלמים הוא לתעד את האורחים שמגיעים ולצלם רגעים מיוחדים.

ככל שיש יותר צלמים, כמות התמונות עולה. גם כאשר מדובר על צלמי וידאו, כמות החומרים שמייצר צלם אחד היא קטנה משמעותית מכמות החומרים שמתקבלת מאירוע בו נכחו שני צלמי וידאו, לכן מאוד חשוב שתבחרו את החבילת צילום לחתונה שלכם כמו שצריך.

חבילת צילום חתונה עם 2 צלמים

בנוסף, הנה כמה רגעים שבהם עולה החשיבות של 2 צלמים (מכל סוג) באירוע החתונה:

  • שלב החתימה על הכתובה – בעוד צלם אחד הולך לתעד את החתן חותם על הכתובה, כדאי שיהיה צלם נוסף שימשיך להסתובב בקבלת הפנים ולצלם את האורחים שממשיכים להגיע.

חתן וכלה בכתובה

  • חופה – בשלב הכי חשוב של האירוע שלכם, מאוד מומלץ שיהיו 2 זויות שונות. המשמעות היא שהאירוע שלכם יתועד בסוגי עדשות שונות (עדשה רחבה ועדשה שמצלמת פורטרטים סגורים יותר) וגם בעוד אחד מהצלמים נשאר לאורך החופה בכניסה אליה ומתמקד בזוג ובמשפחה שנוכחים בטקס, הצלם השני יכול להסתובב בחופשיות ולצלם גם אורחים ומוזמנים וגם כמובן זוויות נוספות של החופה.

2 צלמים בחתונה

  • רחבת הריקודים – בדרך כלל, שלב הריקודים מצריך כמות גדולה של צוות צילום וזאת מאחר וכמות האנשים שמגיעים לרקוד ולשמוח אתכם, גדולה גם כן. צוות צילום מתואם שפועל בשיתוף פעולה, יודע לחלק את העבודה גם בריקודים. הכוונה היא שצלם אחד מתמקד במקרים רבים בזוג ובמשפחה הקרובה (אחים, הורים, סבים וסבתות) בעוד צלם אחר מצלם את האורחים ונותן דגש על כל המסביב, כולל תמונות אווירה ו"פאפארצי" של אורחים מרחוק. בנוסף היום אין זוג שלא עושה איזה אטרקציות לחתונה לרחבת הריקודים שלו ולכן, מאוד חשוב לתעד (בלונים, קרח יבש, וכו') גם את זה.

תמונה מחתונה של כל האורחים

חסכון בכמות הצוות במטרה להוזיל את מחיר החבילה – האם כדאי?

על אף הרצון המובן לחסוך בעלויות בחתונה, לא מומלץ לחסוך בחבילת צילום לחתונה בצוות הצילום במידה ויש צורך בכמות צלמים מסוימת בעקבות כמות המוזמנים שמגיעים לאירוע. בסופו של יום, מה שנשאר לכם מאירוע החתונה הוא התמונות וסרטי הוידאו והדבר האחרון שתרצו שיקרה הוא להתבאס שלא הכל תועד כמו שציפיתם.

אם אתם מתחתנים בקרוב, נשמח לקחת חלק ביום המיוחד שלכם!

אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה כאן באתר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים. כמו כן, מוזמנים להציץ בדף האינסטגרם שלנו ולראות עבודות נוספות שלנו.

דילוג לתוכן